 |
 |
Marcia “Tijdens mijn studie Procestechniek aan het ROC koos ik Dow als stageplaats voor mijn afstuderen. Ik liep mee met de Operators en vond de afwisseling van binnen en buiten werken heerlijk. In 2003 kreeg ik een vaste baan bij Dow.”
|
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
Geert “Veilig werken krijgt de hoogste prioriteit op onze fabriek. In 2003 hebben we meegewerkt aan het markeringsprogramma. We hebben alle leidingen geïnventariseerd om ze te kunnen voorzien van nieuwe labels met een codering. Zo kun je aan de buitenkant meteen zien wat er door de leidingen loopt.”
|
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
Jean-Pierre
“Als Operator verricht ik alle werkzaamheden op de fabriek en zorg ik dat alles draait volgens planning. Als Analist controleer ik op het lab of onze kunststoffen aan de vereiste kwalificaties voldoen. Naast mijn werk volg ik de deeltijdopleiding HTS-Chemische Technologie. Twee dagdelen per week ben ik in de schoolbanken te vinden.”
|
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
|
|
Werken bij Dow Benelux
We zijn zuinig op onze medewerkers. Veiligheid en gezonde werkomstandigheden staan bovenaan. Dat geldt overigens net zo goed voor de contractormedewerkers die bij ons werken. In 2003 hebben we uitstekende veiligheidsresultaten behaald. Bijna alle vestigingen werkten volledig ongevalvrij, alleen in Terneuzen werden 10 lichte ongevallen gemeld. Dat was toch nog een daling van 70% ten opzichte van 2002. Ook op het gebied van gezondheid zijn we blij met de resultaten. De Arbodienst besteedde veel aandacht aan preventie en wist in 2003 het ziekteverzuim wederom laag te houden. Door middel van een arbeidshygiëneprogramma werken we eraan om blootstelling van onze mensen aan schadelijke invloeden zoals chemische stoffen, trillingen en bacteriën zoveel mogelijk tegen te gaan.
Kansen
Bij Dow werken betekent: blijven leren. Dow biedt daarvoor allerlei mogelijkheden, van elektronische trainingen en opleidingen bij reguliere onderwijsinstellingen tot speciale studiebeurzen. Werken bij Dow betekent ook: de kans om méér van de wereld te zien. Dow heeft bovendien aandacht voor individuele wensen, en biedt een arbeidsvoorwaardenpakket dat daarbij aansluit. We streven naar diversiteit, ofwel een goede verdeling van mannen en vrouwen en mensen met verschillende achtergronden.
Afscheid en welkom
In 2003 is het aantal medewerkers in de Benelux licht gedaald, met name in België. Dat was het gevolg van de verkoop van de vestiging in Vilvoorde en de overplaatsing van de afdeling Automatisering van Edegem naar Terneuzen. Vanwege een terughoudend aannamebeleid zijn in 2003 slechts 46 nieuwe medewerkers aangenomen. Toch hebben we voorbereidingen getroffen voor een wervingscampagne voor met name procesoperators. Dat is vooral nodig in Tessenderlo en Terneuzen, want binnenkort, als de ‘pioniers van het eerste uur’ afscheid nemen, komen er veel banen vrij voor ambitieuze nieuwkomers.
Vooruitblik
In 2004 zetten we de wervingscampagne om de eerste pensioneringsgolf op te vangen voort. Ook willen we met pools van procesoperators werken, zodat deze werknemers binnen een locatie op verschillende fabrieken inzetbaar zijn. Verder doen we een proef met lichtere en dus gezondere ploegenroosters, en bestuderen we hoe we om kunnen gaan met flexibele pensioneringsleeftijden.
 |